Se apropie simularile pentru Evaluarea Nationala si Bac

Intre 13 si 17 martie, elevii claselor a VIII-a, a XI-a si a XII-a vor sustine simularea Evaluarii Nationale si respectiv a examenului de Bacalaureat.

Din 13 martie, timp de patru zile, elevii claselor a VIII-a, a XI-a si a XII-a vor sustine simularea la Evaluarea Nationala si Bacaluareat. Rezultatele urmeaza sa fie afisate in data de 31 martie.

Ca si in anii trecuti, notele obtinute nu vor fi trecute in catalog, dar vor fi analizate de profesori la nivelul fiecarei scoli prin discutii individuale cu elevii, dezbateri la nivelul clasei sau sedinte cu parintii.

Simulare Evaluare Nationala pentru elevii clasei a VIII-a

• 13 martie: Limba si literatura romana
  • 14 martie: Limba si literatura materna (pentru elevii apartinand minoritatilor nationale care au urmat cursurile gimnaziale in limba materna)
  • 16 martie: Matematica